Porady weselne

muzyka na weselu

Muzyka weselna

Trudno wyobrazić sobie polską zabawę weselną bez suto zastawionych stołów, alkoholu (według upodobań) oraz oczywiście całonocnej zabawy przy muzyce. Dla zwolenników tradycyjnych weselnych biesiad mamy nieciekawą wiadomość- zespoły posiłkujące się w znacznej mierze syntezatorami i raczące gości głównie ,,hitami” w stylu disco polo, powoli odchodzą do lamusa, jednak ci, którzy właśnie przy takiej oprawie muzycznej wyobrażają sobie swoją wymarzoną zabawę, nadal mają w czym wybierać, bowiem praktycznie w każdej większej miejscowości (także na wsiach) działają tego typu kapele. W tym artykule podpowiemy co wybrać tym, którzy chcą zaserwować swoim weselnikom nieco ambitniejszą nutę, zgodniejszą z zachodnimi trendami.

rodzice

Podziękowania dla Rodziców Pary Młodej

Ten dzień jest wyjątkowy dla dwóch najważniejszych uczestników ceremonii i przyjęcia weselnego - Pary Młodej. Warto jednak w tym dniu pamiętać o osobach najbliższych, dzięki którym to wesele się odbyło i doszło do połączenia się dwóch kochających serc. Tymi osobami są rodzice Pana Młodego i Pani Młodej.

prezent dla gości weselnych

Prezenty dla gości weselnych

Ten niezwykle ciekawy zwyczaj pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno. Pięknie opakowane małe upominki przy nakryciach na stole prezentują się niezwykle elegancko i stanowią część dekoracji ślubnej. Prezenty dla gości weselnych można wykonać samemu bądź zakupić w specjalistycznych sklepach.

podwiazka

Ślubne przesądy

Przesądy i zabobony są wpisane w część naszej kultury i tradycji. Wiążą się z każdą dziedziną naszego życia. Do dziś wiele z nich ma duże znaczenie w podejmowaniu naszych decyzji, nawet tych życiowych. Jednym z takich wierzeń jest przesąd, że ślub należy wyznaczać na miesiąc, w którym jest litera „R”. To daje parze nowożeńców gwarancję wielu lat życia w szczęściu i miłości.

obrączki

Obrączki ślubne - Jak je dobrać?

To właśnie obrączki po zakończeniu uroczystości i odejściu gości pozostaną z wami do końca życia. Aby cieszyły niepowtarzalnym wzorem i urokiem, należy odpowiednio wcześnie przemyśleć ich wybór. Obrączki mają za zadanie nie tylko ozdabiać nasze dłonie, pełnią one funkcję niejako symbolu. Z tego też względu są częściej noszone niż inna biżuteria.

  • Pozostałe porady:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6