Porady weselne

ładna panna młoda

Piękna panna młoda

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Jest zwieńczeniem uczucia łączącego dwoje ludzi, jest efektem decyzji, jaką podjęli: chcemy spędzić ze sobą całe życie! Ślub i wesele to także bardzo ważna rodzinna uroczystość, na której zwykle spotyka się wiele osób. Nic dziwnego, że w taki dzień wszyscy goście chcą wyglądać elegancko i wyjątkowo. Jednak to panna młoda przyćmiewa wszystkich swoją urodą, wypielęgnowaną przez profesjonalistów. Jakie zabiegi są obecnie ,,na topie” i fajnie im się poddać, a jakie są wręcz obowiązkowe, jeśli przyszła żona pragnie czuć się prawdziwą królową? Oto nasz miniprzewodnik!

nowożeńcy w progu domu weselnego

Gdzie wesele?

Każda para, która planuję zawrzeć związek małżeński, prędzej czy później staje przed poważnym dylematem: gdzie wyprawić wesele? Pomijamy tutaj kwestię wyboru pomiędzy kameralnym przyjęciem dla rodziny, a większą biesiadą – w tym artykule skupimy się na organizacji typowego polskiego wesela, na którym hucznie bawi się co najmniej 60 osób. Część osób od razu wybierze salę najbliżej miejsca zamieszkania, kościoła, czy USC, gdzie zamierzają powiedzieć sobie ,,tak”- co z tymi, którzy są nieco bardziej wybredni i poszukują idealnego lokalu według jakiegoś klucza? Zapoznajcie się z naszym miniprzewodnikiem!

tradycja tłuczenia szkła

Tradycje ślubne i weselne

Od wieków w niemalże każdym społeczeństwie, bez względu na poziom cywilizacji oraz wyznawaną religię, istnieją obrzędy związane z połączeniem mężczyzny i kobiety. W naszej polskiej tradycji ślub najczęściej zawiera się w kościele pod przewodnictwem księdza katolickiego lub w urzędzie stanu cywilnego. Jednak zwyczaje jakie temu towarzyszą swoje korzenie mają w zamierzchłych, pogańskich czasach! Zwykle mają na celu przyciągnięcie dobra i miłości, a oddalenie smutków i nieszczęścia. Jakie z nich najczęściej spotykamy na polskim ślubie i weselu?

nowożeńcy tańczą na oczepinach

Oczepiny

Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek wesele bez oczepin. Obecnie pary młode coraz częściej decydują się na zabawy i konkursy w bardzo okrojonej formie, wybierając wesele w stylu tzw. urban wedding (miejskie wesele), jednak oczepiny to tradycja, której po prostu nie może zabraknąć. Dlaczego jest taka ważna?

  • Pozostałe porady:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6