Muzyka - co wybrać na wesele?

muzyka na weselu

Muzyka weselna

Trudno wyobrazić sobie polską zabawę weselną bez suto zastawionych stołów, alkoholu (według upodobań) oraz oczywiście całonocnej zabawy przy muzyce. Dla zwolenników tradycyjnych weselnych biesiad mamy nieciekawą wiadomość- zespoły posiłkujące się w znacznej mierze syntezatorami i raczące gości głównie ,,hitami” w stylu disco polo, powoli odchodzą do lamusa, jednak ci, którzy właśnie przy takiej oprawie muzycznej wyobrażają sobie swoją wymarzoną zabawę, nadal mają w czym wybierać, bowiem praktycznie w każdej większej miejscowości (także na wsiach) działają tego typu kapele. W tym artykule podpowiemy co wybrać tym, którzy chcą zaserwować swoim weselnikom nieco ambitniejszą nutę, zgodniejszą z zachodnimi trendami.Dj na wesele

Plusy zatrudnienia dj-a na wesele są bardzo liczne. Przede wszystkim osoba ta z reguły oferuje ustalenie listy granych utworów z parą młodą jeszcze przed imprezą- później, podążając za nastrojem bawiących się, można ją oczywiście nieco modyfikować, ale pewne granice nie zostaną przekroczone - jeśli para młoda absolutnie nie życzy sobie przebojów Lady Gagi, bo jej nie cierpi, może to zaznaczyć i być pewna, że nie będzie niespodzianek. Kolejną zaletą, zwłaszcza dla tych pilnujących weselnego budżetu, jest raczej niższy koszt wynajęcia DJ-a, ponieważ wynagrodzenie należy się jednej osobie, a nie kilku. Profesjonalny DJ dysponuje własnym sprzętem i ogromną kolekcją utworów, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Jego praca nie wymaga także dużego wysiłku fizycznego, stąd możliwość słuchania muzyki właściwie przez cały czas. DJ na wesele to rozwiązanie idealne dla osób nowoczesnych, a jednocześnie takich, którym zależy na dobrej zabawie wszystkich uczestników i... planujących wydatki skrupulatnie.


Wodzirej

Praca wodzireja (inna nazwa, bardziej ,,na czasie” tej funkcji to konferansjer) wymaga nieco więcej wysiłku oraz umiejętności, niż osoby zajmującej się wyłącznie odtwarzaniem muzyki z płyt. Przede wszystkim musi to być człowiek, który szybko nawiązuje kontakt z gośćmi, wyczuwa ich nastrój i stopień zainteresowania oraz na tej podstawie proponuje konkretne utwory bądź zabawy. Jeśli wybrany przez nas wodzirej jest profesjonalistą, zaprosi nas z pewnością na ustalenie scenariusza imprezy- zapyta nas, jaką muzykę preferujemy, czy zgadzamy się na konkursy (jeśli tak, to jakie- bo nie wszystkim odpowiadają te tak polskie, za to często kipiące od żenujących żartów z podtekstem erotycznym) i dodatkowe zabawy. Hitem ostatniego sezonu jest karaoke – aby je poprowadzić, trzeba na prawdę dużego poczucia humoru i tego ,,czegoś”, co sprawia, że ludzie chcą się bawić pod ,,przewodnictwem” tej konkretnej osoby, nie krępują się, nabierają odwagi.


Zespół

kapela weselna Oczywiście ta para, która zdecyduje się na zespół, nie jest skazana na ,,wygnanie” ze strefy aktualnych ślubnych trendów. Bardzo dobrze prezentują się zespoły, które grają na prawdziwych instrumentach, a wokal jest autentyczny, a nie z play-backu. Warto zaskoczyć gości popisami grupy, która specjalizuje się w jakimś określonym gatunku czy stylu –np. w przebojach latynoskich. Stroje muzyków nawiązują wówczas do danego ,,klimatu”, co stanowi dodatkową weselną atrakcję. Wyobraźmy sobie chociażby tercet Indian, czy w stylu jamajskiego reggae – goście będą zachwyceni! Dla urozmaicenia można pomyśleć o tym, by w przerwach między utworami takiego zespołu, muzykę odtwarzał DJ, tak, by weselnicy nie znudzili się i każdy mógł zatańczyć do tego, co na prawdę lubi. Świetnym rozwiązaniem jest też zaproponowanie gościom występu grupy tanecznej, która pokazałaby np. sambę, ucząc przy tym chętnych gości podstawowych kroków. Potrzeba dodatkowych muzycznych (i nie tylko!) wrażeń pozostanie w ten sposób w pełni zaspokojona.