Jak się do niego przygotować?

taniec nowożeńców

Pierwszy taniec na wesele

Trudno sobie wyobrazić wesele bez pierwszego tańca pary młodej – jeszcze kilka lat temu była to całkiem spontaniczna choreografia nowożeńców, obecnie przygotowania do tej chwili trwają nawet kilka miesięcy. Dzisiaj z pomocą DJ'a Maciej Wilkanowskiego zdradzamy wszystko o pierwszym tańcu.Nauka tańca – samodzielnie czy z instruktorem?

Taniec to nie tylko wyczucie rytmu, to przede wszystkim technika, dzięki której układ może zachwycić obserwatorów lub wzbudzić uśmiechy na ich twarzach. Niestety, wbrew pozorom, taniec w parze nie jest wcale łatwy i wymaga odpowiedniego przygotowania.
Młoda para ma do wyboru dwa rozwiązania. Do tego wydarzenia może przygotować się samodzielnie – wspólne wieczory na nauce tańca mogą być prawdziwą przygodą, jednak efektem takich zajęć może być układ, który z tańcem nie będzie miał wiele wspólnego.
Narzeczeństwo może również zdecydować się na zatrudnienie profesjonalnego instruktora, który nie tylko zdradzi podstawowe techniki, ale ułoży choreografię idealnie pasującą do utworu, czy gustu lub umiejętności młodej pary. Minusem takiego rozwiązania z pewnością są koszty, ale warto pamiętać, że teoretycznie raz w życiu młoda para będzie miała taką okazję.

Wybór piosenki na pierwszy taniec

Kolejnym problemem dla wielu młodych par jest wybór piosenki na pierwszy taniec. Młodzi mogą wybierać spośród tysięcy polskich i zagranicznych artystów.
- Wielu nowożeńców decydując się na moje usługi, bardzo często od razu zadaje mi pytanie: jaką piosenkę poleciłbym na pierwszy taniec. Na początek doradzam, by była to piosenka, która np. kojarzy się z początkiem znajomości, czy jakimś innymi miłym dla obojga wydarzeniem. Jeśli przyszłym nowożeńcom nie udaje się niczego sprecyzować, proponuję im utwory, które idealnie nadają się na taką wyjątkową okazję, jaką jest pierwszy taniec – komentuje DJ Maciej Wilkanowski.
Przede wszystkim wybrany utwór nie powinien być obraźliwy i należy pamiętać, że na sali poza młodą parą będą też inne osoby w różnym wieku. Co zatem należy wybrać, by sprostać własnym wymaganiom i gości.
- Piosenka na pierwszy taniec niekoniecznie musi dotyczyć miłości, ale większość nowożeńców decyduje się na takie utwory. Wśród polskich piosenek prym wiodą: Krzysztof Krawczyk „Bo jesteś Ty”, Lady Pank „Zawsze tam gdzie Ty”, Farba „Chcę tu zostać”, Paula „Od dziś”. Wśród zagranicznych piosenek to przede wszystkim Savage Garden „Truly madly deeply”, Bon Jovi „Always”, Wet Wet Wet „Love is all around”, Micheal Bolton „When a man loves a woman”. To są tylko przykłady, pełną listę piosenek można znaleźć na moim blogu: http://www.djmw.pl/piosenka-na-pierwszy-taniec-co-wybrac/ - dodaje DJ.

Kiedy rozpocząć przygotowania?

Niestety, nie każdy urodził się królem lub królową parkietu i warto zacząć uczyć się tańczyć odpowiednio szybko, by przed gośćmi zaprezentować się perfekcyjnie.
- Przyszli nowożeńcy bardzo często pytają mnie, czy warto zapisać się na kurs tańca i kiedy to zrobić. Nie jestem ekspertem akurat w tej dziedzinie, ale branża weselna nie ma przede mną tajemnic i bazując na doświadczeniu własnym oraz moich klientów mogę powiedzieć, że najlepiej zapisać się na kurs na około 2-3 miesiące przed terminem ślubu. Przy prostych, ale efektownych układach wystarczy w zupełności jedno spotkanie w tygodniu. Oczywiście, o częstotliwości oraz poziomie układu będzie decydować instruktor – podsumowuje Maciej Wilkanowski.
Pierwszy taniec to ważny moment każdego wesela, dlatego para młoda powinna postarać się, by ta chwila była niezapomniana dla wszystkich uczestników. Warto nie tylko wybrać odpowiednią piosenkę, ale również zapisać się na kurs tańca.