Goście weselni

prezent dla gości weselnych

Prezenty dla gości weselnych

Ten niezwykle ciekawy zwyczaj pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno. Pięknie opakowane małe upominki przy nakryciach na stole prezentują się niezwykle elegancko i stanowią część dekoracji ślubnej. Prezenty dla gości weselnych można wykonać samemu bądź zakupić w specjalistycznych sklepach.

Zwyczaj ten pochodzi z Grecji. Legenda głosi że trojańska księżniczka Phyllis z tęsknoty za ukochanym zmieniła się w drzewo migdałowe. Na pamiątkę tego wydarzenia goście weselni obdarowywani są słodkościami migdałowymi lub czekoladowymi.

To, czy prezenty zrobione będą same czy zakupione, zależy jedynie od Pary Młodej. Wiele firm specjalizujących się w sprzedaży upominków, posiada w swojej ofercie również drobiazgi dla gości. Ogromną satysfakcję daje jednak własnoręczne wykonanie takich prezencików. Jest to również okazja dla ludzi kreatywnych, którzy pragną w ten sposób pokazać swoje oryginalne pomysły.Niezależnie od tego jaką formę wybierzecie, warto o tym odpowiednio wcześnie pomyśleć. Przy zamówieniu upominków średni czas realizacji zamówienia trwa ponad 21 dni.

Do każdego upominku warto dołączyć podziękowania za przybycie.

Najpopularniejszymi upominkami są słodycze, będące symbolem szczęścia i pomyślności. Łakocie pakowane są w piękne opakowania z papieru, tkaniny, szkła lub srebra.Poza słodkimi pamiątkami, na prezenty nadają się również porcelanowe figurki aniołków albo innych ciekawych postaci. Czasem można postarać się o bardziej wyrafinowany prezent, ale jest to już indywidualna decyzja Pary Młodej. Wiecznie modnym podarunkiem jest nieśmiertelny alkohol.

Słodycze bądź figurki można układać gościom przy zastawie stołowej tuż przed początkiem przyjęcia. Bardziej wyrafinowane i droższe prezenty warto wręczać osobiście przy pożegnaniu gości.